HABERLERMANŞETSİNEMASİNEMA HABERLERİ

AAMİR KHAN: TÜRKİYE’DEN HİÇBİR OYUNCUYU TANIMIYORUM

Bollywood’un dünyaca ünlü yıldızı Aamir Khan, yeni filmi ‘Secret Superstar’ın tanıtımı için Türkiye’ye geldi. Türkiye’den hiçbir oyuncuyu tanımadığını söyleyen Khan, “Bundan mutlu da değilim. En yakın zamanda Türk sinemasını deneyimlemek, sizin yaratıcı sanatçılarınızı keşfetmek için heyecanlıyım ve bunu yapmaya başlayacağım” dedi.

Ünlü aktörü Atatürk Havalimanı’nda kendisini oldukça şaşırtan bir kalabalık karşıladı. Hayranları Khan ile aynı kareye girmek için birbirleriyle yarıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Khan, 20 Ekim’de gösterime girecek Secret Superstar isimli filminin tanıtım toplantısında konuştu.

Uzun yıllardır Türkiye’ye gelmek istediğini söyleyen Khan, “Burada olduğum için çok mutluyum. Türkiye’deki arkadaşlarımdan ve filmlerimi izleyenlerden mesajlar alıyordum. Genç insanların filmlerimi izlediğini bilmiyordum. Bunu öğrendiğim için çok mutlu oldum. Bir teklif gelince de hemen kabul ettim. Eşim ve oğlum daha önce Türkiye’ye gelmişti ve hayran kalmıştı. Ben de geldiğim için çok mutluyum” açıklamasında bulundu.

Bollywood’un dünyaca ünlü yıldızı Aamir Khan, yeni filmi ‘Secret Superstar’ın tanıtımı için Türkiye’ye geldi. Türkiye’den hiçbir oyuncuyu tanımadığını söyleyen Khan, “Bundan mutlu da değilim. En yakın zamanda Türk sinemasını deneyimlemek, sizin yaratıcı sanatçılarınızı keşfetmek için heyecanlıyım ve bunu yapmaya başlayacağım" dedi.

YOĞUN İLGİ ŞAŞIRTTI

Yoğun ilginin kendisini şaşırttığını vurgulayan Khan, konuşmasında Türkiye’den hiçbir oyuncuyu tanımadığını ifade etti. Khan, “Bundan mutlu da değilim. En yakın zamanda Türk sinemasını deneyimlemek, sizin yaratıcı sanatçılarınızı keşfetmek için heyecanlıyım ve bunu yapmaya başlayacağım” değerlendirmesinde bulundu.

Filmi hakkında da konuşan Khan, 14 yaşında olan bir kız çocuğunun ruh hali ve annesinin yaşamış olduğu ilişkilerin anlatıldığını belirtti. Hayranlarını da unutmayan Khan, teşekkür ederek, şunları söyledi: “Filmlerimi nasıl izlemeye başladınız? Farklı bir dil. Bu önemli değil, ama başladığınız için çok mutluyum. Sonunda Türkiye’de olabilmekten çok memnunum.”

Önceki Sayfa

NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLÜ'NÜN SAHİBİ BELLİ OLDU

Sonraki Sayfa

"KONUŞMA BOZUKLUĞU BENDE AMA İLETİŞİM KURAMAMA PROBLEMİ HERKESTE"

İlkay Göçmen

İlkay Göçmen