MANŞETTİYATRO

İLK DEFA YAYINLANAN FOTOĞRAFLARLA NEJAT UYGUR

Nejat Uygur’un ölüm yıl dönümünde bilinmeyen fotoğrafları yayınlandı.
Gülen yüzüyle milyonların gönlünü kazanan Nejat Uygur aramızdan ayrılalı bugün dört yıl oluyor. Oyunları ve filmleriyle komedinin duayenlerinden kabul edilen Uygur’un ölüm yıl dönümünde son röportajı ve ilk defa gün yüzüne çıkan fotoğrafları yayınlandı. Son söyleşisini Ayhan Hülagü’ye ‘Sahnenin İçindekiler’ projesi için veren usta oyuncu, anısına bugün yayınlanan kitapta özel fotoğraflar ve bilinmeyenleriyle anılıyor.

“ARKADAŞLARIM BANA ‘KOMPLE ATLET’ LAKABI TAKTI”

Kendine özgü tarzı ve mizahıyla geniş kitlelerin beğenisini toplayan Nejat Uygur, yayınlanan son söyleşisinde kişisel öyküsünü ve bilinmeyenlerini anlatıyor. Usta komedyen oyunculuk dışında şiir yazıyor, karikatür çiziyor, heykel yapıyormuş. Ayrıca profesyonel sporcu olduğunu belirtiyor. Spora Sarıyer Halk Evi’nde başlayan oyuncunun ordu boks birinciliği dahi varmış. “Atletizm, boks ve tiyatro çalışmalarını bir arada yürüttüğüm için arkadaşlarım bana ‘komple atlet’ lakabı taktı” diyor.
Yediden yetmişe tüm toplumun sevgisini kazanan oyuncu, yayınlanan fotoğraflarında Demet Akbağ’dan Müjde Ara’a Türkiye’nin yıldız oyuncularıyla bir arada görünüyor.
İşte ilk defa gün yüzüne çıkan fotoğrafları…

İlk Oyunu- Kadınlar Mektebi

 

Eşi Necla Uygur ile…

 

Annesi Fikret Naciye Uygur ile…

 

Rasim Öztekin, Nejat Uygur, Demet Akbağ, Hülya Avşar ve Necla Uygur (Soldan sağa)

 

Müjde Ar ve eşiyle…

 

Hülya Avşar ile…

 

Sadri Alışık ile…

 

Çizdiği resimlerden biri…

Usta oyuncunun son röportajına bu linkten ulaşılabilir: https://www.publitory.com/e_books/966-sahnenin-icindekiler-yildizlarla-yuz-yuze

Önceki Sayfa

KIRAÇ VE GÖKHAN BÖLÜKÇÜ DÜETİNE FİLM TADINDA KLİP

Sonraki Sayfa

SOKAKTAYIZ'IN BU HAFTAKİ KONUĞU MELİSA DOĞU

Kolektif Sanat

Kolektif Sanat

Sanat bizim için