HABERLERMANŞET

ŞİMDİ İZMİR’DE KİTAP FUARI ZAMANI

İLKAY GÖÇMEN-İZMİR

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından  Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde hazırlanan 22. İzmir Kitap Fuarı kapılarını açtı.  Kültürpark’taki fuar, 30 Nisan Pazar akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.

Bu yıl 434 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek 22. İzmir Kitap Fuarı,  yaklaşık 150 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. 9 gün boyunca düzenlenecek etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

ZENGİN YAZAR KADROSU

Aralarında Sinâ Akyol, Canan Tan, Murathan Mungan, Yılmaz Özdil, Türkan Şoray, İlber Ortaylı, Deniz Kavukçuoğlu, Ayşe Kulin, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Ahmet Telli, Ercan Kesal, Tarık Tufan, Erdoğan Aydın, Orhan Alkaya, Feyza Hepçilingirler, İsmail Saymaz, Alper Canıgüz, Muazzez İlmiye Çığ, Elif Türkölmez, Selçuk Aydemir, küçük İskender, Akif Kurtuluş, Ataol Behramoğlu, Selçuk Erdem, Muzaffer İzgü, Canan Karatay, Loren Edizel, Nermin Yıldırım, Ayşe Hür, Aret Vartanyan, Gülten Dayıoğlu, İrfan Değirmenci, Erdil Yaşaroğlu, Canfeza,  Öznur Yıldırım, Behiç Ak, Sedef Kabaş ve Nuray Sayarı’nın da bulunduğu pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.

ONUR KONUĞU: SİNA AKYOL

Şair Sinâ Akyol, 22. İzmir Kitap Fuarı’nın onur konuğu. Akyol için TÜYAP tarafından editörlüğünü Enver Ercan’ın üstlendiği “50. Edebiyat Yılında Sinâ Akyol” armağan kitabı hazırlandı. Fuar süresince Sinâ Akyol’un da katılımıyla söyleşiler düzenlenecektir. 23 Nisan Pazar günü Orhan Alkaya, Gökçenur Ç., Gültekin Emre, Haydar Ergülen ve Emel Kaya’nın konuşmacı olarak katılacakları “50. Edebiyat Yılında Sinâ Akyol Şiiri” paneli; 24 Nisan Pazartesi günü Gültekin Emre ve Sinâ Akyol’un katılımlarıyla “Ellinci Sanat Yılında Sinâ Akyol”​  söyleşisi düzenlenecekt  29 Nisan Cumartesi günü ise Ahmet Bozkurt, Cenk Gündoğdu, Duygu Kankaytsın ve Gonca Özmen’in katılacakları “70’lerden Günümüze Sinâ Akyol Şiiri İçin Dipnotlar” söyleşisi gerçekleştirilecek.

Girişin ücretsiz olduğu 22. İzmir Kitap Fuarı, 22-29 Nisan 2017 tarihleri arasında 11.00-20.00, fuarın son günü olan 30 Nisan 2017 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Önceki Sayfa

ADIMLARIN MATEMATİĞİ

Sonraki Sayfa

YIRTICILARIN ANATOMİSİ; NOCTURNAL ANILMALS

İlkay Göçmen

İlkay Göçmen