Can Bonomo, yeni ve keyifli bir albümü bizlere sundu. Nasıl mı denk geldim?

Youtube’daki reklamlardan denk geldim, araştırdım ve buldum.

Can Bonomo, daha önce de bizi Eurovision şarkı yarışmasında temsil etmişti.

Şu an yazarken de, bir yandan da Bonomo’nun albümünü dinliyorum.

Yazmama sebep, albümün keyif vermesinden dolayı.

Aslen, İzmirli olan Bonomo. 29 yaşında olan genç bir şarkıcı. Ayrıca oyunculuk ve şarkı yazarlığı da yapıyor. Araştırmalarım arasında, gitar ve piyano çaldığını görüyorum.

8 yaşında gitar çalarak müzik hayatına giren Bonomo, İstanbul’da devam ediyor tabii. Eğitimini İstanbul’daki Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde tamamlıyor.

Bakın ki, şarkıcılık yapıyor şimdi. Geniş alana sahip İstanbul’da, imkânlarını iyi değerlendirdiği çok açık.

Can Bonomo’yu, o güzel ve ilk albümü olan ‘Meczup’ ile tanıdım. Sesindeki eğlenceyi ve çılgınlığı o gün gördüm. Ben daha 21 yaşındaydım ve sürekli dinlerdim.

Ayrıca Meczup albümünden sonra, ‘Aşktan ve Gariplikten’ adlı albümü çıktı.

‘Ali Baba’ adlı şarkısı da var. Tabii bu şarkı dışında diğerlerin hepsi kendisine ait. Ali Baba’yı yine kendi sesinde, farklı bir etki yaratmıştı. Can Bonomo, Aralık 2014’e yapımcılığını yine Can Saban’ın da üstlenmesiyle ‘Bulunmam Gerek’ adlı diğer albümünü sürmüş piyasaya.

Eurovision Şarkı Yarışmasına da katılıp, ülkemizi temsil etti. Çılgın sesini yine orada da gösterdi.

22 Şubat 2012 tarihinde ‘Love Me Back’ adlı şarkıyı tanıttı. İkinci yarı finalde ilk on arasına girdikten sonra, 26 Mayıs 2012’de gerçekleştirilen yarışmanın finaline girme hakkı elde etmişti. Final gecesinde de 112 puan alarak, yarışmayı yedinci tamamlamıştı.

Oyunculuk kariyerine de, 2011 yılında ‘+18’ adlı bir programda ‘Can’ ismiyle ilk beş bölüm götürebildi. Daha sonra 2014 yılında ‘Yalan Dünya’ da 68., 69., ve 70’inci bölümlerde yer aldı. 2015’te ‘Güldür Güldür’de kendisi çıkıp, 55’inci bölümde rol alırken, 2016’da da ‘Aile İşi’ adlı programda ‘Berk’ adıyla 13 bölüm oynama şansı elde etmişti.

Keyifli albümü

Mart ayında yayınlanan ‘Kâinat Sustu’ adlı albümü, Avrupa Müzik aracılığıyla Youtube’de bulunuyor. Piyasa daha şimdiden sevilen albümü, yüz binin üzerinde tıklanma aldığı görülüyor. Keyifli ve eğlenceli şarkılardan oluşan albüm, beni de keyiflendirdi.

Albümdeki şarkılardan ‘Terslik var’ adlı şarkı, rap sanatçısı olan çok sevdiğim Ceza ile birlikte seslendiriyor. 10 Şarkıdan oluşan albümün içinde,

-Yan

-Kal bugün

-Tutmayın beni

-Esmer

-Keyfim kaçık açık

-Yaz gelsin

-Sakla

-Vurulmuşum

-Terslik var(Ceza)

-Bravo

Önceki Sayfa

BABA VE KIZI :SADAKAT

Sonraki Sayfa

AHMET ÜMİT DÜNYA DİLLERİNDE

Turgay Kılıç

Turgay Kılıç

Gazeteci