MÜZİKMÜZİK HABERLERİ

YİNE ÇALDILAR! DOĞA İÇİN, BİZİM İÇİN, SANAT İÇİN…

Birbirinden değerli müzisyenler, o çok sevdiğiniz türküleri büyük bir ustalıkla seslendiriyor, dünyanın dört bir yanındaki kültürlerin ortaya çıkardığı enstrümanlar ahenkle kulağınıza doğayı fısıldıyor.

Evet…Müzisyen Fırat Çavaş’ın Türkiye’ye kazandırdığı bir proje Doğa İçin Çal…Öyle bir etki yaptı ki, artık herkes, bir şehir için, üniversite için, velhasıl aklına kim eserse onun için çalıyor…

Bu alanda mihmandarlık yapan muhteşem çalışmadan yeni bir haber var. Projenin 8’incisi ile buluşmaya çok az kaldı. Müjdeyi de Fırat Çavaş, sosyal medya hesabı üzerinden verdi: Buyurun o mesaja kulak verelim: “İki yıldır üzerinde çalıştığımız yeni Doğa İçin Çal Projesi’ni, 6 Mayıs saat 12:00’de www.youtube.com/dogaicincal adresinde yayınlıyoruz! Doğa İçin Çal 8 projesini, ilk projemiz olan Divane Aşık Gibi’ de duyduğumuz heyecan ve coşku ile yaptık. 18 ülke dolaştık ve toplamda 20 bin  kilometreden fazla yol kat ettik.  Bu projeye Türkiye’den ve Dünyadan 39 müzisyen gönüllü olarak destek verdi. Hepsine desteklerinden dolayı çok çok çok teşekkür ederim! 2009 Yılında Divane Aşık Gibi ile çıktığımız yolculuğa Doğa İçin Çal 8 ile devam ediyoruz. Bu yolculukta Doğa İçin Çal Projesi’nin daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayan siz doğa severlere de çok teşekkür ederiz! Tekrar sizlerle buluşmanın heyecanı içerisindeyiz! Yarın saat 12:00 de görüşmek üzere! Doğadan çaldığın yeter Doğa İçin Çal!”

 

Önceki Sayfa

YARIM HAYAT İÇİNDE BİR ‘NEFES’ RÜYA

Sonraki Sayfa

Fİ'NİN 7. BÖLÜMÜ YAYINLANDI

İlkay Göçmen

İlkay Göçmen