SİNEMA HABERLERİ

ROLLERİNE AMELİYATHANEDE HAZIRLANDILAR

 

Hollywood yapımı “Osmanlı Subayı”nın starları rollerine ameliyathanede hazırlandı.

 

Filmde 1. Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da bir hastanede doktoru canlandıran Josh Hartnett ve bir hemşireyi canlandıran Hera Hilmar, günlerce hastahanede gözlem yaptı. Oyuncular 1 hafta boyunca onlarca ameliyat gözlemledi ve sağlık ekipleriyle uzun uzun konuştu.

 

Oyuncuların hazırlıklarındaki tek sorun ise  son teknoloji kullanılarak yapılırken izledikleri ameliyatları, zamana uygun olarak çok daha farklı şartlarda canlandırmaları gerekiyordu. Oyuncular çekimler öncesinde, dönemin sağlık bilgileri ve bölgenin koşullarına uygun olarak tekrar bir eğitimden geçti.

Hastane sahnelerinin çekimleri 160.000 metrekarelik  Barrandov Stüdyoları’nda, The Borgias dizisine ait dekorun yanına 3.000 metrekareye inşaa edilerek kuruldu.

 

Y PRODUCTION ve EASTERN SUNRISE FILMS’in ortak yapımı “Osmanlı Subayı  Amerika’nın ardından 19 Mayıs’ta Türkiye’de sinemaseverler ile buluşacak.

“Osmanlı Subayı” Sinopsis:

 

‘Aşkın ve savaşın ortasında’ sloganıyla seyirciyle buluşacak olan film, abisinin anısını yaşatmak için tıp eğitimi alarak hemşire olan Lillie ( Hera Hilmar )’nin hikayesi.

 

“OSMANLI SUBAYI” 1914 yılında, 1. Dünya Savaşı’nın başında, Doğu Anadolu’da geçiyor.

 

Lillie ( Hera Hilmar) Jude ( Josh Hartnett ) ile tanıştıktan sonra, 60 gün süren zorlu bir yolculuk ile önce İstanbul’a ardından Doğu Anadolu’ya gider. Melih Paşa ( Selçuk Yöntem ) onu İstanbul’dan yanında Osmanlı Subayı İsmail ( Michiel Huisman ) ile birlikte Doğu’ya yollar. Yardım götürdüğü hastanenin Başhekimi Woodruff ( Ben Kingsley ) hastanenin de bulundukları coğrafyanın da Amerikalı bir kadına uygun olmadığını ve geri dönmesini söyler. Komutan Halil Bey ( Haluk Bilginer)’in de farklı bir gerekçeyle Lillie’nin kalmasına itirazı vardır. Ancak genç kadın tüm itirazlara rağmen savaşın eşiğindeki bölgede ve iki aşk arasında kalacaktır.

 

Rusların bölgeyi işgale başlaması ve Ermeni çetelerin ayaklanmaları ile herkesin hayatı alt üst olacaktır.

Önceki Sayfa

AĞAÇLAR KİTAP AÇARSA…

Sonraki Sayfa

KALP ATIŞI YAKINDA!

Kolektif Sanat

Kolektif Sanat

Sanat bizim için